Aktuality


SILVESTR NA HORÁCH....

Nově- široká nabídka kvalitních zahraničních rumů


Diplomatico Mantuano 90 kč/0,04 cl

Název Mantuano se dá přeložit jako "místní vznešený muž". Přesně takový byl Don Juancho, který se oddával své vášni pro cestování a objevování nových destilátů, především pak rumu. Diplomático Mantuano je mimořádně vyvážený rum s komplexním chuťovým profilem, který se vyznačuje tóny sušeného ovoce, dřeva a vanilky. Jde o výjimečnou směs lehkých a těžkých rumů až 8 let starých, které zrály v sudech po bourbonu a sladové whisky. Je ideální pro použití v koktejlech. Zaujme ale i ty, kteří preferují rum čistý.

Diplomático Reserva Exclusiva 12 yo 110 KČ/0,04 CL

Diplomatico Reserva Exclusiva je směsí rumů vyrobených jenom na pot still destilačních zařízeních a zrajících v průměru 12 let. Je sladký, s ovocnou chutí, což je charakteristické pro všechny rumy Diplomatico, avšak obsahuje ještě vyšší koncentraci a intenzivnější chuť. Jedná se o výjimečný rum určený k pomalému upíjení, který se stal lahůdkou pro všechny milovníky rumů.

Mount Gay XO 120 kč/0,04 cl

Opulentní blend 17 let starých rumů, pomalu zrajících v dubových sudech z Kentucky. Vyvážený charakter s tóny vanilky, banánů, opáleného dřeva a hřejivou kořeněnou chutí.

Mount Gay 1703 Black 95 kč/0,04 cl

Novinka od Master Blendera Allena Smithe. Poslední fáze zrání probíhá v sudech po Bourbonu. Unikátní proces destilace a zrání dává rumu spicy aroma a krásnou rovnováhu v chuti, která je komplexní, ovocná s nádechem vanilky a karamelu.

Ron Mulata Palma Superior 75 kč/0,04 cl

Kubánský rum bohaté výrazné aromatické chuti díky vybrané esenci z cukrové třtiny zrající více než 3 roky. Vhodný nejlépe jako samostatné pití s ledem a limetkou.

Ron Mulata Aňejo Reserva 5 yo 85 kč/0,04 cl

Tmavý, typicky kubánský rum stařený minimálně 7 let v dubových sudech. Při degustaci nejprve zaujme plnou výraznou chutí, která se v zakončení změní v náznak příchutě kávy, tabáku a koření. Tento stařený sedmiletý rum je ideální k pití samostatně při pokojové teplotě, nebo na ledu, záleží jen na Vaši chuti.

Ron Mulata Aňejo Gran Reserva 7 yo 95 kč/0,04 cl

Tmavý kubánský třtinový rum stárnoucí více než 7 let v dubových sudech. Má nádhernou jantarovou barvu. Při degustaci nejprve zaujme plnou výraznou chutí, ze které posléze vystoupí příchuť kávy, tabáku a exotického koření. Tento vzácný sedmiletý rum se doporučuje pít samostatně, nemixovaný.

Pampero Selección 1938 Anejo 85 kč/0,04 cl

Tmavější velmi kvalitní rum zrající 5-6 let v dubových sudech, ve kterých zrál dříve bourbon. Pampero doslova znamená: z Pampy (argentinských plání). Rum je intenzivní, plné chuti s harmonickým lahodným zakončením. Ideální k přímému pití. Barva: mahagonová. Vůně: vanilky, melasy a pražených oříšků. Chuť: jemná-krémová, s náznakem tabáku a tóny bourbonu.

Capitan Bucanero Elixir Dominicano 90 KČ/0,04 cl

Capitan Bucanero - pod tímto názvem se skrývá skutečně elegantní rum z Dominikánské Republiky, jehož skvělá vůně vás spolu se skvělou chutí nepochybně učaruje. Milovníci rumu ho okamžitě poznají pro jeho hedvábnou lehkost, které je docíleno obzvláště jemným destilačním procesem a následným zráním v sudech z amerického bílého dubu.

Legendario Elixir De Cuba 7 yo 95 kč/0,04 cl

Kubánský rum s bohatou jemnou sladkou chutí - odlišný od klasických rumů z Kuby. Na Kubě se vyrábí již od roku 1945 a to z nejlepší vybrané cukrové třtiny. V tomto rumu jsou macerované rozinky, díky kterým rum dostává jedinečně jemné aroma a chuť. Zraje 7 let v sudech z amerického dubu. Barva: jantarová. Aroma: rozinek, pomerančů. Chuť: bohatá, delikátní, jemná a sladká.

Pyrat XO Reserve 120 KČ/0,04 cl

Rum Pyrat XO Reserve je blend těch nejlepších patnáctiletých karibských rumů. Podává se nejlépe na ledu s plátkem citrónu, kdy vynikne jeho špičková kvalita a jemná chuť.

Malteco 10 yo 90 KČ/0,04 cl

Malteco 10 let je rum, který pochází z Guatemaly. Je stařený po dobu deseti let v dubových sudech. Disponuje velmi výraznou chutí vanilky a čokolády.

Zacapa 23 yo 120 KČ/0,04 cl

Jedná se o guatemalský rum z panenského medu cukrové třtiny, který je destilován v destilační koloně a zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2300 metrů. V průběhu zrání je blendován se staršími rumy a výsledkem je rum neobyčejných kvalit o průměrném stáří 6-23 let

Don Papa Rum 120 kč/0,04 cL

Don Papa je prémiový rum, který je vyráběn na ostrově Negros na Filipínách. Je to rum inspirovaný revolucionářem Dionisem Magbuelasem, známým rovněž pod přezdívkou Don Papa. Šťávy z jedné z nejskvělejších cukrových třtin na světě jsou fermentovány, destilovány a následně uloženy do sudů z amerických bílých dubů ve skladech na úbočí pohoří Mount Kanlaon. Tento rum má výjimečný chuťový profil s tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce.

Božkov Republica Exclusive 55 kč/0,04 cl

Božkov Republica 0,7 l První republika je obdobím noblesy a elegance, poctivosti a hrdostina na řemeslný fortel a um, kterými jsme proslulí.Božkov republika exclusive je oslavou těchto prvorepublikových hodnot.Lahodný třtinový rum plné a následné chuti a tmavě jantarové barvy si nejlépe samotný a při pokojové teplotě s těmi, na kterých Vám záleží. Složení: třtinový destilát, třtinový cukr, barvivo-karamel. Tradice od roku 1920.

Siboney 34 Rum 0,7L 65 kč/0,04 cl

Všechny Ron Siboney zrají v tradičních dubových sudech, ve kterých dříve zrál Bourbon. Díky tomu mají rumy krásnou jantarovou barvu a také plný dřevěný přízvuk. Siboney má nejen pověst vynikajícího rumu v Karibiku.

Ron Cariba White 55 kč/0,04 cl

Země původu:Jamajka.. Lihovina vyrobená výhradně alkoholovým kvašením a destilací melasy vyráběné při výrobě třtinového cukru nebo ze samotné šťávy z cukrové třtiny, destilovaná na méně než 96 %. Destilát má zřetelné specifické organoleptické vlastnosti rumu. Křišťálově čistý rum, měkký a suchý s přetrvávající nádechem koření. Dobře zaoblená chuť s lehkým kořením a jemnými tóny vanilky, meruňky a fíků.

RON CARIBA DARK 55 kč/0,04 cl

Země původu:Jamajka. Balení se může lišit od vyobrazení dle aktuálních skladových zásob. Lihovina vyrobená výhradně alkoholovým kvašením a destilací melasy vyráběné při výrobě třtinového cukru nebo ze samotné šťávy z cukrové třtiny, destilovaná na méně než 96 %. Destilát má zřetelné specifické organoleptické vlastnosti rumu. Světle zlatý, dobře vyvážený s teplým koncem.

CAPTAIN MORGAN 40 KČ/0,04 cl

Výroba: Cukrová třtina: Vymačkáním husté a sladké šťávy z cukrové třtiny získáme produkt zvaný melasa. Fermentace: Přidáním vody a kvasinek do melasy vznikne alkohol. Kvasinky jsou pečlivě vybírány, protože jejich kvalita velmi zásadně ovlivňuje výslednou chuť a aroma rumu. Destilace: Proces, při kterém se fermentovaná tekutina v destilačních přístrojích zahřívá a kondenzuje. Zrání: Tekutina pak zraje ve vypálených sudech z bílého dubového dřeva, což jí dodá charakteristickou barvu a chuť. Odpařováním se ze sudů sice ztratí 2% obsahu, ale to nám na oplátku pomáhá získat chuť ještě koncentrovanější. Míchání: Jemných chutí, pro které jsou rumy Captain Morgan známé, se dosahuje citlivým a přesným smícháním těch nejlepších karibských rumů. Koření a proces dochucení: Přidání tajné kombinace přírodních přísad a směsi koření pomáhá dosáhnout rumu Captain Morgan Original Spiced unikátní chuti.